Design 32

Wydarzenia
Zobacz autora
Zobacz tagi

Konkurs Design 32 – Najlepsze Dyplomy Projektowe publicznych uczelni artystycznych w Polsce organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach.

Nagrody jak co roku zostaną wręczone autorom najlepszych dyplomów projektowych, których prace do konkursu zgłosiła macierzysta uczelnia. Spośród 32 projektów prezentowanych na wystawie jury tworzone przez rektorów uczelni wybierze najlepsze i przyzna cztery nagrody: Nagrodę Rektorów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Katowice.

Do tegorocznej edycji konkursu dyplomy zgłosiły uczelnie:

  • Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
  • Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
  • Akademia Sztuki w Szczecinie
  • Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Wszystkie zgłoszone dyplomy możecie zobaczyć na stronie –
Kliknij tutaj

Werdykt jury zostanie ogłoszony podczas wernisażu wystawy – 13 marca 2020 w katowickim Rondzie Sztuki (wstęp wolny).

Prace zwycięzców 10 edycji Design 32 – Najlepsze Dyplomy Projektowe w Polsce zostaną zaprezentowane również na tegorocznym Łódź Design Festival. Wystawa będzie również retrospektywą ukazującą najlepsze z najlepszych dyplomów realizowanych przez młodych Polskich projektantów. Przypomnimy sobie, jakie problemy podejmowali dyplomanci przez ostatnią dekadę, sprawdzimy, jak zmieniło się podejście do realizacji dyplomów, zadamy pytanie, jaka perspektywa na przyszłość rysuje się przed studentami wydziałów projektowych.

Wszystkim wyróżnionym już serdecznie gratulujemy a kciuki trzymamy szczególnie mocno za osoby, których prace znalazły się w organizowanym przez nas zestawieniu Najlepszych Dyplomów FNC 2019.
Kto jeszcze nie widział zachęcamy do obejrzenia:
https://dyplomy.fontnieczcionka.pl/dyplomy/2019.

Komunikat organizatora
Aby ograniczać ryzyko infekcji wirusem SARS-CoV-2 wszystkie wydarzenia organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach lub organizowane na terenie uczelni są zawieszone do odwołania. Dotyczy to również obrad jury i wernisażu konkursu Najlepsze Dyplomy Projektowe Design32.
O nowym terminie wydarzenia poinformujemy, gdy znana będzie nowa data wernisażu. Dziękujemy za okazywane zrozumienie.

Data: 
13 marca 2020
Miejsce: 
Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki
Rondo im. gen. J. Ziętka 1, Katowice