Dyplomy ASP 2015 – identyfikacje

Projekty
autorzy projektu:  Agata WrześniewskaAlicja WydmańskaTomasz SadowskiMarta Śliwowska
Zobacz autorów
Zobacz tagi

Projektowe dyplomy z ASP nie mogłyby się obejść bez identyfikacji wizualnych, rozbudowanych o złożone elementy budujące spójną całość marki.

Agata Wrześniewska

Temat dyplomu: Elementy identyfikacji i promocji dla Muzeum Wsi Lubelskiej
Data obrony: maj 2015
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Promotor: prof. Jan Nuckowski

Lubelski skansen ma powierzchnię aż 25 ha i znajduje się w nim około 50 obiektów. W związku z tym główną częścią dyplomu jest system wspomagający orientację w terenie: seria piktogramów, mapa w wersji papierowej oraz w postaci mobilnej aplikacji na telefon, drogowskazy, tablice informacyjne. Dodatkowo zaprojektowano nowy znak graficzny, który nawiązuje do najbardziej charakterystycznego motywu muzeum czyli strzechy pokrytej schodkowo słomą.

Agata Wrześniewska – Projektantka specjalizująca się głównie projektowaniem identyfikacji wizualnych, wydawnictw i plakatów. Zwolenniczka minimalizmu i prostych form.

Alicja Wydmańska

Temat dyplomu: Identyfikacja wizualna Przewozów Regionalnych
Data obrony: czerwiec 2015
Uczelnia: Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
Promotor: prof. Krzysztof Tyczkowski

Znak graficzny Przewozów Regionalnych jest odpowiedzią na aktualne zmiany identyfikacji wizualnej firmy, która swoją nową oprawą graficzną próbuje zainteresować ludzi młodych. Głównym pomysłem na sygnet było połączenie monogramu liter P i R z motywem ciągłości, drogi. Podstawowa kolorystyka posłużyła również do rozdzielenia najbardziej po pularnych usług firmy, a cały system identyfikacji został ujednolicony.

Alicja Wydmańska – Projektantka graficzna od 2008 roku, od czterech lat związana z firmą Jazzy Innovations. Prywatnie miłośniczka seriali i plażowania.

Tomasz Sadowski

Temat dyplomu: System identyfikacji wizualnej Szybkiej Kolei Metropolitalnej (SKM) w Szczecinie
Data obrony: lipiec 2015
Uczelnia: Akademia Sztuki w Szczecinie
Promotor: dr hab. Ireneusz Kuriata

Zaprojektowanie propozycji sytemu identyfikacji wizualnej dla SKM, uwzględniając w projekcie obecną estetykę funkcjonującą w mieście Szczecin.

Tomasz Sadowski – Projektuje od 10 lat, jego przygoda z grafiką komputerową rozpoczęła się w gimnazjum, już wtedy nie miał wątpliwości, że całe swoje życie chciałby związać właśnie z projektowaniem. 5 lat studiów bez wahania może nazwać najlepszym etapem swojego życia: świetna atmosfera, wspaniali ludzie i wybitni profesorowie, którzy z zapałem omawiali z nim każdy kolejny projekt.

Marta Śliwowska

Temat dyplomu: Identyfikacja wizualna Ethno Jazz Festivalu
Data obrony: lipiec 2015
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Promotor: prof. zw. Eugeniusz Smoliński

Ethno Jazz Festiwal jest wydarzeniem muzycznym, w ramach którego koncerty odbywają się każdego miesiąca, przez cały rok. W skład projektu nowej identyfikacji wchodzi logo wraz z opracowaniem druków firmowych oraz projekt trzech odsłon festiwalu.

Marta Śliwowska – Projektantka poruszająca się w obszarze grafiki użytkowej. Specjalizuje się w projektowaniu publikacji oraz systemu identyfikacji wizualnych. Miłośniczka dobrej typografii.