Dyplomy ASP 2015 – ilustracje

Projekty
autorzy projektu:  Joanna GębalMarta DrożdżowskaDawid Malek
Zobacz autorów
Zobacz tagi

Niektóre projekty dyplomowe trudno zakwalifikować. Poniżej prezentujemy projekty – które wyróżniają się czymś więcej niż ładną ilustracją.

Joanna Gębal

Temat dyplomu: Atlas Antyanatomiczny
Data obrony: luty 2015
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Promotor: prof. dr hab. Błażej Ostoja Lniski

Atlas Antyanatomiczny powstał jako projekt dyplomowy w pracowni Projektowania Książki i Ilustracji. Jest to książka obrazkowa, będąca humorystyczną i refleksyjną podróżą przez ludzkie ciało. Obraz człowieka budowany jest na podstawie krótkich historii wynikających z przejawów cielesności. Kolejne narządy prezentowane są w sposób anatomiczny, jak również symboliczny i użytkowy. Proste formy, powtórzenia i rytmy pozwalają na odczucie podstawowych aspektów własnej cielesności. Książka, format 20x20cm, ręcznie szyta i oprawiana, wydruk cyfrowy, oprawa twarda.

Joanna Gębal – Urodzona w 1989 roku. W roku 2014 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych między innymi w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Milwaukee, Kijowie i Rydze. Zajmuje się grafiką cyfrową, warsztatową, rysunkiem i ilustracją.

Marta Drożdżowska

Temat dyplomu: Projekt zestawu ilustrowanych notatników do samodzielnego montażu – Kołotatnik
Data obrony: czerwiec 2015
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Promotor: dr Marian Słowicki

Celem pracy dyplomowej było stworzenie nowej marki notatników. Kołotatnik to przede wszystkim inspirujące ilustracje oraz przestrzeń dla własnej, nieograniczonej kreatywności. Notesy powstały w różnych koncepcjach graficznych. Notatniki można dowolnie składać dopasowując do własnych potrzeb i upodobań. Kartki z kalendarza, zestaw ilustracji, kartki do notowania i łączące to wszystko kółka – to części składowe każdego notatnika. Stworzona identyfikacja subtelnie pojawia się na okładkach i we wnętrzu notatników.

Marta Drożdżowska – projektantka, ilustratorka, a także malarka. Uwielbia tworzyć wymyślne patterny. Ostatnio jej ulubionym motywem malarskim są postaci pajaców.

Dawid Malek

Temat dyplomu: Slavikon – projekt kampanii promującej badania nad mitologią słowiańską.
Data obrony: Czerwiec 2015
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Promotor: prof. Roman Kalarus

Założeniem pracy jest przybliżenie odbiorcy faktów z tematyki mitologii słowiańskiej. Jest to rozbudowany projekt kampanii złożony z plakatów, książki i strony internetowej. Identyfikacja wizualna kampanii składa się z ilustracji i kroju pisma zainspirowanych słowiańszczyzną, które mają pokazać, że wierzenia i kultura Prasłowian były równie barwne, co wierzenia innych starożytnych kultur, pomimo nielicznych zachowanych informacji na ich temat. Ponadto ich forma ma przemawiać do młodych ludzi i sprawić, by zaczęli zgłębiać wiedzę na temat swoich przodków.

Dawid Malek – jest ilustratorem, interesuje się concept-artem, którego tajniki zgłębia w wolnym czasie.