Dyplomy ASP 2015 – intermedia

Projekty
autorzy projektu:  Magdalena KomajdaPaulina Derecka
Zobacz autorów
Zobacz tagi

Dyplomy na uczelniach artystycznych coraz częściej przypominają wielkie złożone projekty, których podstawę tworzą publikacje internetowe. Nierzadko pojawiają się także aplikacje mobilne mające szanse na odniesienie sukcesu na rynku.

Magdalena Komajda

Temat dyplomu: Projekt serwisu internetowego wspierającego kolektyw ludzi kreatywnych „Gruba”
Data obrony: czerwiec 2015
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Promotor: dr hab. Dawid Korzekwa

Gruba to śląski kolektyw ludzi kreatywnych, który pomaga im we współpracy, komunikacji i wzajemnym wsparciu. Gruba to serwis powstały z miłości do sztuki i designu. To inicjatywa przeznaczona dla ludzi ambitnych, którzy chcą rozwijać siebie i pokazywać światu swój talent.

Magdalena Komajda – Ślązaczka, pół-artystyka, pół-projektantka. Ciągle ciekawa świata, uzależniona od yerby, zielonych koktajli i pracy.

Paulina Derecka

Temat dyplomu: Aplikacja przewodnik po Warszawie lat 50.
Data obrony: maj 2015
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w w Warszawie
Promotorzy: prof. Maciej Buszewicz i dr Daniel Mizieliński

Aplikacja pozwala na zapoznanie się z zapomnianymi lub nieistniejącymi miejscami odwiedzanymi przez tytułową postać powieści „Zły” Przewodnik ma pogłębiać wiedzę czytelnika na temat stolicy, a także zachęcić mieszkańców Warszawy do czynnego spędzania czasu w przestrzeni miejskiej i zapoznawania się z bogatą historią powojennego miasta. Aplikacja jest dodatkiem do opracowanej również w ramach dyplomu książki „ Zły” Leopolda Tyrmanda.

Podstawą aplikacji jest interaktywna mapa, przedstawiająca ówczesny układ i nazewnictwo ulic. Na mapie naniesione są obiekty, które pojawiają się w powieści, są znamienne w historii architektury stolicy. Będąc w terenie, w pobliżu obiektu możemy za pomocą aplikacji obejrzeć okolicę odtworzoną za pomocą ilustracji. Obiekty możemy dodawać do „ulubionych”, zbierać informacje, oglądać fotografie,multimedia.

Paulina Derecka – Zajmuje się grafiką użytkową, przede wszystkim projektowaniem książki i ilustracją. Uczestniczka międzynarodowych projektów artystycznych oraz wystaw organizowanych we Francji, Włoszech, na Litwie i Białorusi. Współtworzy duet projektowy Paprotnik.