Dyplomy ASP 2015 – produkt

Projekty
autorzy projektu:  Agnieszka JuchaMaria HeśNatalia Zaremba
Zobacz autorów
Zobacz tagi

Często projektanci stają przed trudnym zadaniem stworzenia produktu. Wygląd wizualny oraz funkcjonalność dodają produktowi wartości, zwiększając jego szanse na rynku.

Agnieszka Jucha

Temat dyplomu: Projekt systemu oznakowania składników branży kosmetycznej
Data obrony: luty 2015
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Promotor: Dr Barbara Widłak

Biochemia Urody, jest marką, która zajmuje się sprzedażą półproduktów i zestawów kosmetycznych. Najważniejszym założeniem projektowym było poprawienie czytelności informacji znajdujących się na etykietach i zachowanie laboratoryjnego wizerunku firmy. Wszystkie informacje zawarte na opakowaniu są bardzo istotne ze względu na to, że niektóre składniki mogą być drażniące dla użytkownika.

Agnieszka Jucha – jak sama mówi „Lubię piec ciasta, najlepiej w środku nocy. Chciałabym kiedyś pojechać do Australii, bo uwielbiam koale.”

Maria Heś

Temat dyplomu: Minki Halinki – gra edukacyjna dla dzieci z autyzmem.
Data obrony: czerwiec 2015
Uczelnia: Akademia Sztuki w Szczecinie
Promotor: Dr Justyna Machnicka

„Minki Halinki” to praca licencjacka, która jest odpowiedzią na temat zagadnienia designu dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo. Gra polega na nauce rozpoznawania emocji (strach, smutek, złość, radość) oraz wskazywaniu ich przyczyny. Zestaw składa się z 8 sytuacyjnych ilustracji oraz 4 puzzli, na których zostały wydrukowane emotikony do wyżej wymienionych 4 emocji. Zadaniem dziecka jest interpretacja ilustracji, która przedstawia określoną sytuację (np. Halinka była niegrzeczna, nie może wyjść na dwór) i wskazanie emocji, poprzez wskoczenie na odpowiedni puzzel.

Maria Heś – Prywatnie i zawodowo aktywistka, lubi pomagać innym i chce zmieniać świat na lepszy i bardziej estetyczny. Interesuje się modą lat 30.

Natalia Zaremba

Temat dyplomu: Identyfikacja marki Kruzer
Data obrony: czerwiec 2015
Uczelnia: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Promotor: dr Wojciech Janicki

Na projekt dyplomu licencjackiego składają się: identyfikacja wizualna marki KRUZER, infografiki, materiały promocyjne, wykonanie deskorolek oraz ich opakowań, a także film. Sama nazwa KRUZER jest fonetycznym zapisem angielskiego słowa „cruiser” nawiązującego do typu deskorolek, przystosowanych do jazdy miejskiej, oferowanych przez markę. W myśl zasad recyklingu i slow design produkty zostały wykonane z odrestaurowanych używanych blatów, tym samym stanowiąc doskonały przykład procesu przedłużania życia produktu. Pierwsza zaprojektowana linia blatów, GEOMETRIA INSECTARUM, czyli z języka łacińskiego – geometria owadów, została zainspirowana rycinami z atlasu pochodzącego z XVIII w. Połączenie ich z prostymi geometrycznymi formami i ideologią eko stwarza nową jakość dla kultury skejterskiej, a także ciekawą propozycję dla ludzi niezwiązanych tak blisko ze światem deskorolki.

Natalia Zaremba – Głównie zajmuje się opracowywaniem identyfikacji wizualnych. Interesuje ją projektowanie opakowań i charakter design. Pasjonatka gier komputerowych, komiksów, a także gotowania.