Dyplomy ASP 2017 – intermedia

Projekty
autor projektu:  wielu autorów
Zobacz autorów
Zobacz tagi

Intermedia potrafią zaskakiwać, w tym roku mamy różnorodne projekt. Zachęcamy do interakcji z pracami, z każdą się da…

Ala nunu Leszynska

Temat dyplomu: Ponura Tresura
Data obrony: październik 2016
Uczelnia: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Promotor: prof. dr hab. Hieronim Neumann, prof. zw. UAP

Animowany teledysk w technice lalkowej o zagubionym chłopcu i niezbyt zwyczajnym cyrku.

Ala nunu Leszynska – urodzona w 1994, ukończyła licencjat na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w 2016 roku, obecnie studiuje studia magisterskie z animacji na Royal College of Art w Londynie.

Dariusz Ogrodowczyk

Temat dyplomu: Monciaki Gniewu
Data obrony: wrzesień 2017
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Promotor: dr Robert Turło

Gra komputerowa „Monciaki Gniewu” (stworzona przy współpracy z programistą Kubą Mazurkiem) jest próbą ukazania możliwości i uniwersalności grafika projektowego we współczesnych multimediach. „Monciaki Gniewu” inspirowane starymi bijatykami z maszyn Arcade, operując czarnym humorem opowiadają o konflikcie między starymi mieszkańcami Sopotu pragnącymi spokoju, a imprezowiczami szukającymi zabawy. Czy Sopot wciąż jest uzdrowiskiem, czy raczej miastem turystycznym skupionym na nocnych klubach? Nie chcąc narzucać jednoznacznie odpowiedzi na to pytanie, morał gry pozostawiam do osobistej interpretacji graczowi.

Tutaj możesz zagrać w grę – kliknij

Dariusz „Pies” Ogrodowczyk – urodzony w 1990 roku rdzenny mieszkaniec Sopotu. Amator spacerów po lesie, muzyki awangardowej i tej zwyczajnej. Ukończył Grafikę Projektową na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się animacją oraz projektowaniem znaków. W planach ma kilka gier, do których obecnie wykonuje szkice koncepcyjne i animacje. Wraz z Anną Gawron tworzy duet graficzny Pies & Gawron.Piotr Kowalczyk

Temat dyplomu: Projekt interaktywnej powieści obrazkowej
Data obrony: listopad 2017
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Promotor: prof. Roman Kalarus

Projekt o nazwie Hard Choices to powieść graficzną składająca się z pond 350 ilustracji, wykonanych techniką cyfrową. Praca dyplomowa, zrealizowana została w postaci interaktywnej aplikacji webowej, dostępnej na stronie www.hardchoices.digital. Warstwa fabularna składa się z prologu, oraz 4 połączonych ze sobą za pomocą hiperłączy, równoległych rozdziałów.

Piotr Kowalczyk – absolwent projektowania graficznego. W swojej twórczości łączy medium grafiki cyfrowej z rysunkiem, malarstwem i fotografią. Autor ilustracji, grafiki użytkowej oraz początkujący tatuator. Inspiracje czerpie z otoczenia oraz malarstwa klasyków (Hopper, Magritte).Małgorzata Macioch

Temat dyplomu: Projekt SFONT
Data obrony: czerwiec 2017
Uczelnia: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
Promotor: dr Adam Świerżewski

SFONT to koncept, gdzie kwintesencją jest zabawa z literą. Inspiracją była współczesna kultura masowa opierająca się na wyidealizowanych formach wizualnych, gdzie nie ma miejsca na nie idealność. Projekt dyplomowy opiera się głównie na stworzeniu aplikacji internetowej, dla której narysowane zostało ponad 350 znaków literniczych. W aplikacji można wpisać dowolne słowo do 12 znaków, gdzie te zamieniane są w przeróżne kombinacje form graficznych liter. Można je następnie ściągnąć i zapisać na dysku własnego komputera i wydrukować na dowolnej powierzchni. Dobór liter odbywa się całkowicie przypadkowo, przez co daną formę graficzną słowa można wielokrotnie odświeżać i otrzymywać coraz to inne obrazy znaków.

Tutaj możesz skomponować swój SFONT – kliknij

Małgorzata Macioch – Studiowała wzornictwo na ASP w Warszawie oraz grafikę na ASP w Gdańsku, co utworzyło podwaliny do szerokiego spectrum zainteresowań i wyobrażeń. Na co dzień prowadzi własne studio graficzne Spectro. Trenerka z dziedziny nowych mediów w projekcie Kompetencji Przyszłości.