Element Talks 2019

Wydarzenia

Element Talks to największa konferencja projektowa w Polsce, poruszająca praktyczne aspekty pracy w branży kreatywnej. W tym roku odbywa się w ramach European Design Festival.

Temat przewodni tegorocznej edycji to Portfolio is Dead. Celem organizatorów jest zastanowienie się nad tym czy portfolio jest jeszcze wizytówką projektanta? A może w dzisiejszych czasach ważniejsze są inne umiejętności/kompetencje? Jeśli tak, to jakie? W jaki sposób powinniśmy się rozwijać jako projektanci i czego możemy się spodziewać w najbliższych latach w naszej branży? Jakie nowe technologie mamy do dyspozycji? A może powinniśmy wyjść poza naszą branżę i otworzyć umysł na zupełnie inne dziedziny, po to by być lepszymi projektantami? Konferencja zahaczy również o temat psychicznego komfortu i codziennych problemów związanych z pracą w branży kreatywnej.

Podczas konferencji zobaczycie około 30 prelegentów. Wystąpią m.in.:

 • Michael Bierut – jeden z najsłynniejszych projektantów graficznych na świecie. Wspólnik w Pentagram Studio w Nowym Jorku, autor bestsellerowych książek w dziedzinie designu.
 • Daniel Mizieliński – autor gier i książek dla dzieci, które są w domach milionów ludzi na całym świecie.
 • Mr Bingo – ilustrator, raper, performer. Znany między innymi z projektu Hate Mail, w którym ludzie płacili mu, aby wysyłał im pocztówki z obraźliwymi rysunkami czy z akcji crowdfundingowej, którą promował rapowy utwór jego autorstwa.
 • Peter Bilak – typograf, projektant graficzny, założyciel domu typograficznego Typotheque i nowatorskiej platformy z fontami Fontstand.
 • Joanna Skorupska – założycielka radicalzz.studio. Future Strategist & Designer z holistycznym podejściem do projektowania usług i produktów skupionych na końcowym użytkowniku.
 • Blürbstudio – projektanci ze studia brandingowego z Krakowa. Arek Mierzwa: Architekt/Projektant Graficzny i Tomek Pilch: Projektant/Strateg.
 • Ran Segall – projektant UX i UI z Izraela, który współpracuje z wieloma startupami.
 • Paweł Ruszlewski – opowie o romansie projektowania graficznego z VR i AR.
 • Wioletta i Marek Gajowi – psychoterapeuci psychoanalityczni, opowiedzą o tym jak nasza nieświadomość wpływa na kreatywność.
 • Mateusz Machalski – typograf i podróżnik, człowiek rakieta realizujący 1000 rzeczy na raz.
 • W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwie sceny jednocześnie. Na scenie głównej prelegenci będą mówić o doświadczeniach, umiejętnościach miękkich, inspiracjach, odkryciach, obserwacjach. A na scenie eksperckiej skupią się na bardziej precyzyjnych zagadnieniach dotyczących technologii, sposobu pracy czy narzędziach.

  Nowością jest możliwość przesyłania pytań do prelegentów w trakcie wykładu. Prowadząca konferencję zada je w krótkiej rozmowie zaraz po wykładzie. Będzie to świetna okazja do tego, żeby pogłębić tematy poruszone w czasie wystąpienia. Jak zawsze będziecie mieli też możliwość porozmawiania z prelegentami w kameralnym gronie. Będą oni dla Was dostępni przez 30-40 minut po wykładzie, w sali konsultacji.

  Każdy posiadacz biletu może zapisać się na praktyczne warsztaty w czasie konferencji. Odbędą się one w trakcie wykładów (w sobotę 8 i 9 czerwca), a każdy z nich potrwa maksymalnie 2h. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.

  Bardzo pomocna w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych i towarzyskich jest lista uczestników, która zostanie udostępniona na stronie kilka tygodni przed konferencją. Każdy posiadacz biletu będzie mógł zobaczyć kto jeszcze pojawi się na wydarzeniu. Tym samym organizatorzy zachęcają do zapoznawania się i umawiania na spotkania np. w strefie relaksu.

  Konferencji towarzyszyć będą liczne wydarzenia: wystawy, targi graficzne, pokazy filmowe oraz Gala rozdania nagród Polish Graphic Design Awards.

  Po więcej szczegółów, zakup biletów i zapisy na warsztaty zapraszamy tutaj. Do zobaczenia w czerwcu!

Data: 
Od 8 czerwca 2019 do 9 czerwca 2019
Miejsce: 
Warszawa, ul. Mińska 65