Festiwal Otwarte Mieszkania

Wydarzenia
Zobacz autora
Zobacz tagi
Tagi:  #festiwal

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie to unikatowe wydarzenie podczas, którego zostają udostępnione do zwiedzania wyjątkowe wnętrza. Podczas zwiedzania istnieje możliwość poznania ich właścicieli oraz projektantów. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dwa majowe weekendy: 12–13 oraz 19–20 maja.

Większość udostępnianych wnętrz to miejsca niedostępne na co dzień – wejście do nich będzie możliwe jedynie podczas Festiwalu. Wśród otwieranych miejsc znajdują się: prywatne mieszkania i domy, pracownie artystyczne czy ciekawie zaprojektowane lokale użytkowe. Udostępniane przestrzenie stanowią bogate źródło inspiracji w zakresie: wystroju wnętrz, projektowania, architektury czy designu. W tym roku udostępnionych zostanie około 20 wnętrz, w tym na przykład: dom malarki Bettiny Bereś, pracownie rzeźbiarskie należące do niezwykłego kompleksu pracowni artystycznych przy ulicy Emaus, czy imponujące mieszkanie Mory Korytowskiej oraz Jurka Markowicza, które powstało z gruzowiska w jednej z krakowskich kamienic.

„Otwarte Mieszkania” to jednak jeszcze więcej niż zwiedzanie przestrzeni i spotkania, to także liczne wydarzenia towarzyszące. Wśród nich między innymi: warsztaty, wykłady czy spacery architektoniczne prowadzone przez ekspertów z dziedzin: projektowania, konserwacji zabytków czy wystroju wnętrz, dzięki czemu Festiwal pełni funkcję edukacyjną, a także staje się platformą do nawiązywania kontaktów branżowych. Dodatkowo odbędą się także: warsztaty dla dzieci, kameralne koncerty w niezwykłych wnętrzach, spacery fotograficzne, śniadanie z widokiem na Kraków czy impreza pofestiwalowa.


mieszkanie Mateusza Stępnia i Gabrieli Sowy, fot. Paula Pietruszka


mieszkanie Mateusza Stępnia i Gabrieli Sowy, fot. Paula Pietruszka


mieszkanie właścicieli Studiozapraszam.pl


mieszkanie z pracownią Beaty Stankiewicz, fot. Jacek Smoter


pracownia rzeźbiarska prof. J.Dousa i Jolanty Darowskiej-Dousa, fot. Olga Kozicka


pracownia rzeźbiarska prof. J.Sękowskiego przy ul. Emaus, fot, Jacek Smoter

Udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa. W przypadku większości lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się na tydzień przed wydarzeniem.

Więcej informacji na stronie organizatora – kliknij tutaj

Data: 
Od 12 maja 2018 do 20 maja 2018
Miejsce: 
Kraków, wiele miejsc