Festiwal Otwarte Mieszkania 2019

Wydarzenia

Nie pukaj: wejdź – OTWARTE !

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie to zaproszenie do prywatnego świata mieszkańców, który na co dzień jest niedostępny dla oczu postronnych. Przekroczenie granicy czyjegoś mieszkania to podgląd najbardziej intymnych sfer życia, których poznanie może być fascynującym doświadczeniem lub nawet źródłem inspiracji dla nas samych.

Będzie to możliwe dzięki gościnności ponad trzydziestu mieszkanek i mieszkańców Krakowa, którzy podczas dwóch majowych weekendów (11-12 oraz 18-19 maja) otworzą drzwi swoich prywatnych mieszkań, domów i pracowni artystycznych dla wszystkich zainteresowanych. Otwarte zostaną między innymi: pięknie usytuowana pracownia malarska matki i córki, czyli Anny Westner-Karpowicz i Katarzyny Karpowicz, eklektyczne mieszkanie architekta Wojciecha Nowaka czy Willa Spissów zaprojektowana przez słynnego krakowskiego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza.

Po każdym z wnętrz uczestników oprowadzi jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem wizyty stanie się spotkanie. Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie podczas, które ma na celu otwierać nie tylko wnętrza, ale także ludzi na siebie nawzajem.

Oprócz tego w ramach Festiwalu będzie można uczestniczyć w spacerze po dachach Kazimierza czy wyjątkowym koncercie – improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem, a także zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa, która będzie czekała na uczestników w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich – oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim.

Do części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem.

Szczegółowy program wydarzenia pojawi się najpóźniej na tydzień przed Festiwalem. Zachęcamy do odwiedzania strony organizatora: www.fomkrakow.pl


Fot. Paula Pietruszka


Fot. ONI Studio


Fot. PION Studio

Data: 
Od 11 maja 2019 do 19 maja 2019
Miejsce: 
Kraków, wiele miejsc