Festiwal Otwarte Mieszkania 2020

Wydarzenia

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie pozwala zajrzeć do wnętrz skrywanych za fasadami codziennie mijanych krakowskich kamienic, wejść do czyjegoś domu – jego osobistego świata. I być tam mile widzianym gościem.

Już po raz czwarty mieszkanki i mieszkańcy Krakowa otworzą drzwi swoich prywatnych mieszkań, domów i pracowni artystycznych, zapraszając do nich nieznajomych. Podczas dwóch lipcowych weekendów (18-19 oraz 25-26 lipca) otwarte zostaną między innymi: industrialne mieszkanie na Zabłociu, piękne kawalerki, w których właścicieli ograniczał wyłącznie metraż, ale na pewno nie wyobraźnia oraz kazimierskie wnętrza pełne roślin, klimatycznych rzeczy z duszą i zwierząt. Po każdym z miejsc gości oprowadzi jego właściciel lub projektant, opowiadając historię miejsca, rzeczy i mieszkających w nim ludzi.

Ponadto odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące. Między innymi uczestnicy będą mieli szansę spojrzeć na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy podczas spaceru nad dachami Krakowa. Z kolei dla najmłodszych uczestników przygotowane zostaną różnorodne zadania w ramach warsztatów dla dzieci. Będziemy mogli także wysłuchać koncertu, który rozbrzmi w pięknej przestrzeni plenerowej oraz doświadczyć wielu innych wyjątkowych wydarzeń.

Choć tegoroczna edycja mogła się podzielić los innych odwołanych festiwali, zdecydowano się na jej organizację w późniejszym terminie, wierząc, że otwartość leżąca u podstaw Festiwalu, jest teraz potrzebna jak nigdy wcześniej. Organizatorzy są przekonani, że po ostatnich miesiącach spędzonych w odosobnieniu, jeszcze ważniejsze staje się spotkanie z drugim człowiekiem oraz budowanie społecznego zaufania.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników Festiwalu, organizatorzy będą na bieżąco monitorować sytuację epidemiczną w kraju i dostosowywać jego formę do aktualnego stanu oraz obowiązujących rozporządzeń sanitarnych. Zależnie od rozwoju sytuacji zapowiadane wydarzenia mogą odbywać się off-line lub on-line.

Do części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na stronie Festiwalu na kilka dni przed wydarzeniem.

Zapraszamy na stronę organizatora: http://www.fomkrakow.pl/

Data: 
Od 18 lipca 2020 do 26 lipca 2020