Konkurs make me! 2014

Wydarzenia
Zobacz autora
Zobacz tagi

Konkurs make me! to kluczowy element Łódź Design Festival realizowany od jego drugiej edycji; obecnie jeden z najpoważniejszych międzynarodowych konkursów dla młodych projektantów. Na zwycięzcę czeka 20 000 PLN.

make me! adresowany jest do desingerów, studentów i absolwentów, przede wszystkim kierunków artystycznych i projektowych, którzy rozpoczynają właśnie przygodę z tworzeniem obiektów o potencjale wdrożeniowym. Prace oceniane są dwuetapowo przez specjalnie dobrane, różnorodne w swoich zainteresowaniach jury. W pierwszej kolejności, na podstawie przesłanych formularzy, wybranych zostaje około 20 najlepszych zgłoszeń, które prezentowane są później podczas festiwalu na wystawie pokonkursowej. Natomiast w drugim etapie jury przygląda się na żywo wyselekcjonowanym prototypom i wybiera zwycięzcę, który otrzymuje nagrodę główną: 20 000 PLN. Najważniejszym celem make me! jest wyłowienie i wsparcie tych młodych projektantów, którzy są już gotowi do startu i mają dobry pomysł.

Wszyscy finaliści ubiegłych edycji podkreślają możliwości, które się przed nimi otworzyły – prezentacje na dodatkowych wystawach i publikacje, a co za tym idzie rozpoznawalność i łatwiejszy start w środowisku projektowym. Tak więc do dzieła i po prostu make me!

Termin zgłoszeń mija 31 maja 2014 roku, więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora www.lodzdesign.com

Data: 
Od 1 marca 2014 do 31 maja 2014