Konkursu Design – Open Space

Wydarzenia

Ruszyła druga edycja konkursu Design – Open Space, który odbywa się w ramach Wroclove Design – II Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów.

MFDP Wroclove Design to pierwsza na taką skalę impreza w tej części Polski – prawdziwy mariaż świata projektowego, sztuki i biznesu, na których styku działa Festiwal Dobrych Projektów, po to by łączyć, otwierać i wymieniać doświadczenia. Co sprawia, że projekt jest dobry? Czy jest to intencja towarzysząca kreacji lub procent wypełnienia luki w kolejce do znajdowania i zaspokajania potrzeb? Być może zgodnie z platońską ideą, gdzie dobro = piękno, to właśnie cechy oscylujące wokół estetyki stanowią o jego wartości? A może wyznacznikiem jest tutaj sukces rynkowy? Wielu uważa, że „dobry projekt” to projekt, który „gładko” spełnia swoją funkcję nie niszcząc przy tym środowiska i zaspokajając przy okazji nasze doznania zmysłowe. A może dobry projekt to po prostu projekt, który „robi nam dobrze”, który spełnia nasze narcystyczne potrzeby i pragnienia, który wzbogaca nas, ułatwia nam, pozwala nam, zaspokaja, kształtuje i określa nas. Każdego z osobna. Czy prawdziwie narcystyczne dbanie o siebie nie jest dbaniem o siebie teraz tutaj i w przyszłości? Dzieci, my, starsi to wszystko ta sama jednostka tylko umieszczona w innym miejscu na osi czasu. Uświadomienie sobie tego faktu paradoksalnie wprowadza element empatii w świat wielkiego „ja”. Jakie jest projektowanie dla narcystycznego świata?

Głównym hasłem drugiej edycji konkursu Design – Open Space jest narcyzm.

Poszukujemy: dobre projekty, oryginalne produkty i prototypy.
Zapraszamy: zawodowych projektantów, studia projektowe, debiutantów i studentów. W każdym wieku powyżej lat 18.
Czekamy na: projekty innowacyjne, kreatywne, zaangażowane społecznie oraz funkcjonalne.

Pokaż nam swój narcyzm!

Termin nadsyłania zgłoszeń: 13.04.2014 godz. 23.59.
Szczegółowe informacje, aktualności oraz regulamin konkursu: www.wroclovedesign.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursieFONT nie czcionka! jest patronem medialnym wydarzenia. Będziemy Was na bieżąco informować co się dzieje.

Data: 
Od 1 marca 2014 do 13 kwietnia 2014