Książki ratują życie

Projekty
autorzy projektu:  Brian GartsideJuan Carlos PaganAaron Stephenson
Zobacz autorów
Zobacz tagi

Zdecydowanie podobają nam się takie projekty w których projektowanie to nie tylko identyfikacja czy też świetnie zaprojektowane logo, a coś więcej. Doskonałym przykładem projektu który zmienia oblicze różnych ludzi jest The Drinkable book. Jest to tak naprawdę narzędzie ratujące zdrowie i życie ludzi w krajach rozwijających się. Filtruje wodę oraz przy okazji edukuje w zakresie higieny i urządzeń sanitarnych.

Każda książka drukowana jest z zaawansowanego technologicznie papieru filtracyjnego, który zabija śmiertelne choroby przenoszone drogą wodną.


Każda strona powleczona jest nanocząsteczkami srebra, których aktywne jony są w stanie zabić takie choroby jak cholera, tyfus i Escherichia coli. Gdy woda przepływa przez filtr liczba bakterii zostaje zmniejszona o ponad 99,99%, przez co jakość filtrowanej wody jest porównywalna do wody wodociągowej w Stanach Zjednoczonych.

Papier używany do produkcji kosztuje grosze. Każdy filtr jest w stanie dać komuś do 30 dni czystej wody. Cała książka jest w stanie zapewnić czystą wodę przez okres około 4 lat.

Jak używa się Drinkable Book:

Krok 1 – Odrywamy jeden filtr, który wystarczy nam na miesiąc lub 100 litrów wody.
Krok 2 – Umieszczamy filtr na dnie pudełka filtracyjnego.
Krok 3 – Nakładamy tarczę dociskową i wlewamy wodę.
Krok 4 – Woda, która zgromadzi się na dnie zbiornika jest zdatna do spożycia.Podoba się Wam ten projekt, zapraszamy na stronę www.waterislife.com