Łódź Design Festival 2019

Wydarzenia

W maju, pod hasłem "Dobre życie", wystartuje 13. Łódź Design Festival. Tegoroczna edycja to czas, aby na chwilę zwolnić, odetchnąć i zastanowić się, co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia, spokoju, luksusu czy bezpieczeństwa. Projektanci, architekci, artyści, twórcy – czy oni i ich dzieła mogą nam zaprojektować dobre życie? I co ono, również w relacji z przedmiotami, oznacza?

Przedmioty: obiekty pożądania, wyznaczniki statusu, niezauważalni pomocnicy, a czasem prześladowcy. Sposób ich wytwarzania, sprzedawania i użytkowania kształtuje nasze codzienne życie i nasze pragnienia.
Współczesność zalewa nas obietnicami błyskawicznego zaspokojenia i natychmiastowego szczęścia. Projektanci stają się władcami ludzkich pragnień – decydują o naszym życiu 24 godziny na dobę. Wpływają na to, co kupujemy, w co się ubieramy, gdzie mieszkamy, jak podróżujemy, a nawet, co jemy.
Odpowiadanie na prawdziwe potrzeby ludzi i pomaganie w codziennej aktywności, to główny cel, jaki powinien stać przed designem. Najistotniejszym wyzwaniem, jakie możemy postawić przed projektantami, jest tworzenie przedmiotów tak, aby sprawiały, że żyje nam się lepiej.

Nadchodząca edycja Łódź Design Festival upłynie pod hasłem „Dobre życie”. Organizatorzy zachęcą publiczność do zastanowienia się, co ono oznacza i czy można je osiągnąć dzięki projektowaniu przedmiotów, miast, usług. Wśród gości specjalnych tradycyjnie znajdą się czołowi polscy projektanci, architekci, ilustratorzy i marketingowcy.

Organizatorzy Łódź Design Festival ogłosili tegoroczne rezultaty swoich flagowych projektów. Poznaliśmy wyniki make me! – konkursu dla projektantów młodego pokolenia oraz wyróżniającego najlepsze polskie wdrożenia plebiscytu must have. Otwarcie wystaw prezentujących prace wyróżnionych twórców już 17 maja.
Niektóre z prac, konkursu dla młodych projektantów można było oglądać już w naszym zestawieniu Dyplomy FNC 2018, wybranym twórcom gratulujemy.

Data: 
Od 17 maja 2019 do 26 maja 2019
Miejsce: 
Centrum Festiwalowe Art_Inkubator, ul. Tymienieckiego 3, Łódź.