Łódź Design Festival 2021

Wydarzenia

15. edycja Łódź Design Festival to dziesięć dni wyjątkowych wystaw w popularnych lokalizacjach na terenie centrum miasta i trzy dni wydarzeń online z udziałem najlepszych ekspertów z branży – wszystko bezpłatnie i bez rejestracji. To także wyniki międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów, akcja #LEPIEJzeSmakiem wspierająca łódzkie lokale, budowa hydrofitowej wyspy i kolejna odsłona cyklu graficznego słownika łodzianizmów.

Dziesięć wystaw tegorocznej edycji powstanie w przeszklonych pawilonach wystawowych zlokalizowanych w najpopularniejszych lokalizacjach na terenie centrum Łodzi. Publiczność zainteresowana najlepszymi przedmiotami stworzonymi przez czołowych polskich projektantów powinna wybrać się do Manufaktury. To właśnie tam, na Rynku Włókniarek Łódzkich, drugi rok z rzędu stanie wystawa wyróżnionych w tegorocznej edycji plebiscytu must have, od 10 lat wyłaniającego najlepsze polskie wdrożenia, które powstały dzięki współpracy projektantów z producentami.

Równie atrakcyjna będzie lokalizacja wystawy towarzyszącej konkursowi dla młodych projektantów make me!. W specjalnie zaaranżowanych przeszklonych pawilonach na terenie popularnego kompleksu OFF Piotrkowska będzie można zobaczyć najciekawsze projekty twórców z całego świata. Na wystawie będzie można zobaczyć aż 26 prac, których autorzy w dniu rozpoczęcia festiwalu dowiedzą się, czy zapewniły im one nagrody make me! Design Awards o łącznej wartości 70 000 zł.

Już po raz trzeci dzięki współpracy ŁDF z Miejską Galerią Sztuki w Łodzi najzdolniejsi polscy ilustratorzy podejmą próbę zaprezentowania w formie projektów graficznych słów i zwrotów funkcjonujących w mowie łódzkiej. Wystawa Słownik kultury łódz/ludz-kiej będzie kontynuacją Słownika dobrych łodzianizmów. Interpretują polscy ilustratorzy z 2019 roku oraz ubiegłorocznego Słownika współczesnych łodzianizmów.

Trzy ekspozycje będzie można zobaczyć na dziedzińcu Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3:

  • Dom Polski. Elementarz dizajnu to multidyscyplinarna prezentacja polskiego wzornictwa przemysłowego.
  • Young Design 2020 – młodzi projektanci wczoraj i dziś.
  • Laboratorium Współczesności, czyli eksperymentalne projekty odnoszące się do wyzwań nowej, popandemicznej rzeczywistości, przygotowane przez studentów School of Form.

Make me!
Zwycięzców konkursu poznamy już 14 maja o godz. 18:00 podczas gali wręczenia nagród, której transmisję online będzie można obejrzeć bezpłatnie i bez rejestracji.

Więcej informacji o finałowych projektach oraz linki do wydarzeń znajdziecie na stronie konkursu makeme.lodzdesign.com
To nie wszystkie atrakcje. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie organizatora www.lodzdesign.com

Data: 
Od 14 maja 2021 do 23 maja 2021