Plac na Glanc 2019

Projekty
autor projektu:  Ewa Wandel, Kacper Banasik, Martyna Idasiak, współpraca autorska: Grzegorz Layer
Zobacz autorów
Zobacz tagi

Katowice mogą pochwalić się kolejną fantastyczną rewitalizacją. To już dziesiąte podwórko zrealizowane w ramach Plac na Glanc.

W tym roku odnowione zostało podwórko przy ulicy Dyrekcyjnej 3. Projekt jest efektem interdyscyplinarnych warsztatów zorganizowanych dla studentów i absolwentów kierunków projektowych, artystycznych i społecznych. Podczas warsztatów powstało kilka koncepcji, jedna z nich została wybrana i zrealizowana przy współpracy z mieszkańcami i pod nadzorem Grzegorza Layera – pomysłodawcy całej akcji.

Projekt Plac na Glanc ma na celu edukować i zmieniać świadomość społeczną. Co roku udowadnia, że mieszkańcy mają wpływ na to jak wygląda ich najbliższa przestrzeń. Ludzie sami zgłaszają zaniedbane przestrzenie a później uczestniczą i przyglądają się procesowi projektowemu. Projekt zakłada wykorzystanie rozwiązań z pogranicza ekologii i metod recyklingu.

Autorami tegorocznego projektu są: Ewa Wandel, Kacper Banasik, Martyna Idasiak oraz Grzegorz Layer. Rewitalizację co roku realizuje Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów.
Autorzy fotografii – Kamila Kotusz i Grzegorz Layer.

Realizacje z poprzednich lat można obejrzeć na stronie: http://miasto-ogrodow.eu/strona/placnaglanc/mid/65.