Smart obiekt. Mimowolne perwersje rzeczy

Projekty
autorzy projektu:  Agata Pankiewicz, Marcin Przybyłko, Marta MiskowiecStanisław Lem, Marta Miskowiec, Tomasz Rakowski, Zdzisław Skrok, Marcin Smerda,
Zobacz autorów
Zobacz tagi

Książka Smart obiekt to bynajmniej nie kolejna książka o designie. To wciągająca podróż po polskich podwórkach, spojrzenie na świat pozornie nieistotnych przedmiotów.

Kolejna po „Hawaikum” książka ukazująca polskie, kłujące w oczy otoczenie. Fotografie i eseje ukazującą przedmioty, które na naszych podwórkach (no dobra, sąsiadów ;) ) obserwujemy na co dzień. To coś, co istnieje poza jakimkolwiek porządkiem, igra z przyjętymi normami, niepokoi. To obiekty, które powstały z praktycznej potrzeby – niezaprojektowane, ułomne, nieporadne. Autorzy zdjęć i tekstów zainteresowali się procesem ich powstawania, relacjami z człowiekiem i przestrzenią.

Autorzy fotografii – Agata Pankiewicz i Marcin Przybyłko
Autorzy tekstów – Stanisław Lem, Marta Miskowiec, Tomasz Rakowski, Zdzisław Skrok, Marcin Smerda, Roch Sulima, Ziemowit Szczerek, Jerzy Vetulani.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Czarne, wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
Projekt graficzny – Teren Prywatny.