Volvo stawia na design

Artykuły

Era poprawnych i zarazem nudnych samochodów Volvo zakończyła się wraz z wprowadzeniem nowej serii samochodów, które są obecnie dostępne na rynku. Samochody oferowane przez Volvo już nie tylko są bezpieczne i poukładane, mają teraz w sobie coś więcej – styl. Teraz możecie mi zarzucić, że stare modele również go miały i macie racje, jednak nowe modele Volvo dodatkowo wyglądają modnie i świeżo. W końcu Volvo zainwestowało również w projekty związane z wyglądem a nie tylko z bezpieczeństwem.Dlaczego piszę o Volvo? Nie dlatego, że obecnie ich projekty samochodów wybijają się wyglądem ponad przeciętność. Lecz dlatego, że urzekła mnie przyszłościowa wizja Volvo – a mianowicie samochody koncepcyjne.

Projekty samochodów koncepcyjnych Volvo odróżniają się od innych tym, że nie są wizjonerskimi wizjami nie do spełnienia. Projektowane samochody są proste i przemyślane, a dzięki temu jest jest szansa na ich wyprodukowanie – w odróżnieniu od innych kosmicznych samochodów koncepcyjnych.

Jak już Volvo wzięło się za design to można się spodziewać precyzji i dbałości o szczegóły, tak też prezentują się koncepcyjne samochody Volvo.

Volvo Concept Coupe


Mój ulubiony element – zapięcie od pasów.

Volvo Concept EstateTo wnętrze prawdopodobnie nie będzie miało odzwierciedlenia w seryjnej produkcji. Szkoda.

Koncepcja deski rozdzielczej

Czy Volvo może stać się ikoną samochodowego desingu?