WUD Silesia 2014 – Zaangażowanie

Wydarzenia

WUD Silesia to edukacyjne wydarzenie non-profit, poświęcone tematyce UX/Usability, które odbywa się na Śląsku cyklicznie od 2010 roku. W tym roku 5 edycja odbędzie się 22 listopada w nowej, nowoczesnej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach. Program tegorocznej konferencji jest bardzo urozmaicony, na WUD Silesia 2014 wystąpi 19 prelegentów z Polski i z zagranicy, którzy poprowadzą 6 warsztatów oraz 9 wykładów. Zapraszamy do zapoznania się z ich sylwetkami oraz z agendą konferencji na stronie wydarzenia.

Każdego roku konferencji towarzyszy motyw przewodni, w tej edycji – Zaangażowanie (ang. Engagement). Pracując nad tegorocznym wydarzeniem, szukaliśmy osób, które angażują się w różnych dziedzinach, nie tylko UX. Chcemy pokazać, że nie można mówić o użyteczności bez zaangażowania wszystkich osób pracujących nad danym projektem. Celem WUD Silesia jest popularyzacja wiedzy na temat projektowania użytecznych produktów i usług. Konferencja organizowana jest w ramach międzynarodowej inicjatywy World Usability Day (Światowy Dzień Użyteczności), zapoczątkowanej przez Usability Professionals Association, stowarzyszenie zrzeszające profesjonalistów branży UX z całego świata.

Konferencja WUD Silesia skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem użyteczności, w szczególności do projektanów, programistów, inżynierów, psychologów, socjologów, architektów, studentów oraz osób związanych z trzecim sektorem. Łączna planowana liczba uczestników na wykłady i warsztaty to 300 osób. Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rejestracji na stronie internetowej www.wudsilesia.pl.

W ostatnich czterech edycjach udział wzięło ponad 1000 osób z całej Polski. W ramach konferencji WUD Silesia wystąpiło prawie 80 prelegentów z Polski i z zagranicy. Wśród nich znaleźli się m.in. profesor Eric Brangier z Université Paul Verlaine w Metz, Jonathan West z Helen Hamlyn Center for Design, Mark Kramer z University of Applied Sciences Upper Austria, Chriss Brooker – projektant reprezentujący Design Wales, dr Zbigniew Nawrat – współtwórca robota kardiochirurgicznego Robin Heart, oraz wielu innych.

WUD Silesia to coś więcej niż konferencja. To inicjatywa, której głównym punktem odniesienia jest człowiek i jego potrzeby. To nie tylko miejsce wymiany wiedzy i dobrych praktyk, ale przede wszystkim wydarzenie honorujące współpracę, interdyscyplinarność i przedsiębiorczość. Założeniem konferencji jest wspieranie działań edukacyjnych w regionie oraz budowanie świadomości społecznej dotyczącej jakości życia i pracy.

Data: 
22 listopada 2014
Miejsce: 
Siedziba Muzeum Śląskiego, ul. Dobrowolskiego 1,
44-206 Katowice.