Każdy przedmiot jest unikalny i tworzony z pasją, w tym artykule przedstawimy cztery pracownie, na które warto zwrócić uwagę i zastanowić się nad zakupem czegoś dla siebie.
NODI STUDIO
Ania Marciniszyn, założycielka Nodi Studio, rozpoczęła swoją przygodę z porcelaną podczas studiów wzornictwa na School of Form. W trakcie nauki eksperymentowała z różnymi mediami i technikami, ale to porcelana okazała się dla niej najbardziej naturalnym środkiem wyrazu. Ujęła ją swoją plastycznością, intymnością i bliskością ciała, wyróżniając się spośród innych materiałów, takich jak metal czy drewno.
Porcelana zafascynowała Anię swoją pokorą, kapryśnością i delikatnością. Jednym z najbardziej ekscytujących momentów w jej pracy jest otwarcie pieca po szkliwieniu, gdy surowe, blade naczynia nabierają nieprzewidywalnych kolorów. Te chwile pełne niespodzianek są dla niej niezmiennie inspirujące i pełne emocji, podobnie jak za pierwszym razem.
Ceramics 36
Filip zajmuje się tworzeniem produktów codziennego użytku z kamionki. Jego pasja do ceramiki zaczęła się podczas studiów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Architektury i Wzornictwa. Chociaż ukończył kierunek projektowania mebli, to jednak najbardziej interesowała go ceramika. W 2019 roku postanowił przekuć tę pasję w pracę na pełen etat i od tego czasu prowadzi własną pracownię ceramiczną.
Studio PYŁ
Marta Jabłońska przeszła nietypową drogę do swojej kariery w ceramice. Po ukończeniu studiów z zarządzania i architektury przez długi czas nie mogła znaleźć swojej właściwej ścieżki zawodowej. Przełom nastąpił podczas pandemii, kiedy odkryła swoją pasję do pracy z gliną. To odkrycie zaowocowało powstaniem studia PYŁ w Białymstoku, gdzie mieszka Marta. Studio to stało się miejscem, w którym powstają setki wyjątkowych obiektów, wyróżniających się piękną kolorystyką, organicznymi wzorami i przyciągającymi wzrok formami.
FRAJDA Ceramika
FRAJDA ceramika to pracownia ceramiczna prowadzona przez Magdę i Piotra, którzy od dawna marzyli o dzieleniu się swoimi ręcznie robionymi wyrobami. Dziś FRAJDA oferuje unikalne ceramiczne produkty, tworzone w zaawansowanych technologicznie procesach z użyciem profesjonalnego sprzętu. Każde naczynie wyróżnia się rzemieślniczym charakterem i widocznymi śladami narzędzi, podkreślającymi ich unikalność. Motywacją dla Magdy i Piotra jest radość z tworzenia, a ich podejście do ekologii wynika z autentycznego stylu życia, ukierunkowanego na minimalizowanie wpływu na środowisko.
Jeżeli szukasz namiaru na powyższe produkty, wejdź na nasz Instagram pod postem podpięte są wszystkie manufaktury.